Lubuska Gala Teatralna etap powiatowy

• 2018-04-17 10:00

Miejsce: sala kinowo - widowiskowa MOK

Lubuska Gala Teatralna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Do udziału w spotkaniach zapraszamy teatry działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, skupiające uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W spotkaniach mogą uczestniczyć teatry prezentujące różnorodne formy teatralne niezależnie od konwencji.

Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych – klasy I – VI)

Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów VII klas szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum)

Spektakl przygotowany przez uczniów w różnym wieku bierze udział w tej kategorii, z której jest większość uczniów w grupie.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 06.04.2018r.