SAMI SWOI. POCZĄTEK // KINO DLA SENIORA

Międzyrzecki Ośrodek Kultury Ul. Konstytucji 3 Maja 30, Międzyrzecz

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii "Sami swoi" przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo... "Sami swoi. Początek" to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

„I Ty przypnij żonkil”

Biblioteka Publiczna Os. Centrum 8, Międzyrzecz

„I Ty przypnij żonkil" Upamiętnij wybuch powstania okolicznościową fotografią z żonkilem.

Jerzy Kryszak „Nienażarty” Szczęsliwej Polski już czas

Międzyrzecki Ośrodek Kultury Ul. Konstytucji 3 Maja 30, Międzyrzecz

Jerzy Kryszak - show "Nienażarty"- Szczęśliwej Polski już czas. Prześmiewczy, żartobliwy, inspirujący występ Jerzego Kryszak nawiązujący do dzisiejszych realiów politycznych w Polsce, przeplatany żartobliwymi piosenkami oraz anegdotami z życia politycznego. Jerzy Kryszak urodził się w 1950 roku w Kaliszu. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych). Na deskach teatralnych zadebiutował w roli Króla w spektaklu Witkacego "Metafizyka dwógłowego cielęcia" w reżyserii Jerzego Golińskiego. Na początku lat 90. rozpoczął karierę jako artysta kabaretowy oraz osobowość telewizyjna. Najczęściej występuje w monologach, często parodiując głosy znanych osób.

• Tytuł